Symulatory spawania wózka widłowego żurawia maszyn budowlanych - WELDTRAINER Symulator do nauki spawania

Symulator Spawania - Stanowisko Szkoleniowe (wirtualna rzeczywistość)

weldtrainer_zdj
- Oficjalny Przedstawiciel
Nauka spawania
weldtriner_logo
Przejdź do treści

Symulatory spawania wózka widłowego żurawia maszyn budowlanych

Prezentacja WELDTRAINER na Politechnice Rzeszowskiej
Artykuł ze strony politechniki Rzeszowskiej:
"W dniu 19.11.2019 gościliśmy na naszym Wydziale Firmę HIK Consulting, która zaprezentowała stanowisko wirtualnego spawania nowej generacji. Seminarium otworzył Prodziekan ds. nauki dr hab. inż. Mirosław Tupaj, prof. PRz, przywitał gości i zachęcił do aktywnego udziału w części praktycznej.
W pierwszej części teoretycznej przedstawiono stanowisko wspomagania nauki spawania firmy WELDTRAINER oraz jego możliwości techniczne, takie jak moduł analizy wykonanej spoiny, który umożliwia przeanalizowanie następujących parametrów: porowatość, penetrację spoiny oraz rozbryzgi spawalnicze. Istnieje również możliwość włączenia funkcji wykrywania błędów podczas prowadzenia uchwytu spawalniczego, co jest innowacyjną cechą.

W części praktycznej każdy z uczestników seminarium mógł spróbować swoich sił na urządzeniu szkoleniowym wybierając różne metody spawania takie jak MIG/MAG, TIG czy MMA. Wzbudziło to zainteresowanie obecnych gości, w szczególności przedstawicieli Huty Stalowa Wola i firmy Mista.
Seminarium odbywało się w języku angielskim i było tłumaczone symultanicznie przez Pana Łukasza Gepperta. Dla studentów była to niebywała okazja, żeby w praktyce zobaczyć jak ważna jest znajomość technicznego języka angielskiego i jak pomocna może być w trakcie kariery zawodowej w zawodzie inżyniera.
Od tego roku akademickiego wszyscy studenci Wydziału Mechaniczno-Technologicznego podczas lektoratu z języka angielskiego uczą się języka angielskiego technicznego, co jest innowacyjnym podejściem." (LINK do tekstu)


Prezentacja WELDTRAINER w Zespole Szkół Rolniczych
Dzięki uprzejmości Dyrektora Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich - Pana Krzysztofa Świerk, w dniu 20 listopada 2019 r. mieliśmy przyjemność zaprezentować Symulator Spawania Nowej Generacji WELDTRAINER w hali nowego budynu warsztatów praktycznych ZSR CKP. Prezentację poprowadził Pan Ferenc Benus - Dyrektor Techniczny firmy Learn Virtual Europe, która zaprojektowała i wykonała symulator spawania nowej generacji - WELDTRAINER.


Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich to świetnie wyposażona i nowoczesna szkoła o wieloletniej tradycji. Dzięki aktywności Pana Dyrektora uzyskała status Centrum Rolnictwa Precyzyjnego Kubota - japońskiego producenta m.in. nowoczesnych traktorów rolniczych.ZSR  CKP w Kaczkach Średnich jest szkołą z przeszło 60-cio letnią tradycją,  zmieniającą swój charakter ze szkoły typowo rolniczej na zespół szkół  kształcący obecnie zgodnie z zapotrzebowaniem lokalnej i regionalnej  gospodarki. Szkoła  w ostatnich latach przeżywa ponowny rozkwit. Wielomilionowe inwestycje w  infrastrukturę oraz wyposażenie dydaktyczne każdego z kierunków,  innowacyjne projekty, w których szczególny nacisk kładziony jest na  rozwój kompetencji przyszłości sprawiły, że dziś Zespół Szkół Rolniczych  Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich jest szkołą znaną  nie tylko w całej Polsce, ale również w wielu krajach Europy.
HIK-Consulting
Chabrowa 16
01-934 Warszawa
Tel.: 784-076-911

Godziny pracy: 8:00~16:00, Pon.-Pt.

Wróć do spisu treści